Zajímavé odkazy

 

http://www.pettibetanu.cz/

Soustavu cviků Pět Tibeťanů už asi i u nás zná leckdo. Ale toto zpracování musí zaujmout i toho, kdo svoje tělo protahuje jedině cestou z hospody :-) Stránka vychází z půvabné knížečky grafika a ilustrátora Jan Augusty.

 

http://www.ydiot.com/foto/

Stránka Honzy Flašky (jednoho z členů výtvarného družstva To jsou), kde se denně objevuje jedna nová fotografie. Dívám se tam, když už mě nebaví práce a vždycky mě ty fotky zvednou náladu.

http://www.ydiot.com/

Další výtvory Honzy ze všech možných oblastí umění. Pozor: silně návykové!

 

http://www.vyvojka.cz/

Stránky českobudějovického fotoklubu Vývojka.

Fotouniverziáda

Fotografická soutěž pro všechny amatérské fotografy pořádaná fotoklubem Vývojka a Galerií Nahoře. Informace naleznete na stránkách fotoklubu Vývojka.

 

http://www.komarice.cz/

Obec Komařice v doudlebském kraji u řeky Stropnice. Kromě chátrajícího renesančního zámku (který je na prodej) zde najdete malebnou krajinu, (údajně) léčivou studánku, masopusty a jiné.

 

http://www.pismolijna.cz/

http://suitcasetype.com/

Pro svou práci používám výhradně legální software a také písma. Ta je možné pořídit z mnoha světových písmolijen, ale také od několika vynikajících českých tvůrců písem. Zde se může zákazník inspirovat k výběru písma pro svou zakázku. Poté je možné se domluvit, že licenci koupím (pokud usoudím, že písmo v budoucnu ještě použiju). I zákazník si může zakoupit písmo pro svůj firemní design, publikaci, propagační materiály apod.

 

http://www.fotojatka.cz/

Festival tvůrčí fotografie, který představuje netradičním způsobem osobnosti české a světové fotografie i zajímavé začínající tvůrce.

 

http://www.dezeen.com/

Stránky o designu.

 

http://clovekvtisni.cz/

Jsem členem Klubu přátel Člověka v tísni (humanitární organizace).

 

Jsem člen Klubu přátel člověka v tísni

 

http://www.weekoflife.com/

Každý může zaznamenat, jak žil v průběhu jakéhokoli jednoho týdne a podělit se o fotky s celým světem na těchto stránkách. Také už jsem začla :-) Moje týdny si můžete prohlédnout zde. "Týdeníčky" některých autorů opravdu stojí za zhlédnutí.

 

http://ukradenagalerie.cz

Pokud v některém městě (Český Krumlov, Praha, Linz, Lisabon) narazíte na vývěsky, v nichž je cosi, co vypadá jako umění, vězte, že to nejspíš umění skutečně je a vy ho můžete vidět aniž byste vstoupili do muzea či galerie a zaplatili vstupné. Zvláštností je, že vernisáže se odehrávají v pozdních večerních a nočních hodinách. Výstavy se mění po týdnech, takže se stále hledají kreativní lidé, kteří chtějí něco ukázat nebo sdělit. Za vším stojí moji kamarádi Alesandra Svatek a Artur Magrot a jejich kamarádi.