Baarovka

Spoubor "Pohled z okna - Baarovka" jsem začala fotografovat v roce 2008 a hlavní část vznikla v letech 2009-2011, ale není to uzavřené téma, pohledy z okna fotografuji občas i nadále. Zpočátku jsem dělala fotografie do tohoto souboru hlavně černobílé, ale postupně jsem zjistila, že i na tomto malém prostoru se dají zachytit barevně zajímavé momenty. Změny světla, roční doby, vrtochy počasí mi nabízejí mnoho možností a o tohle by mi připadaly fotografie ochuzené, pokud bych je fotografovala nadále jen černobíle.

Soubor se rozrostl na cca 700 fotografií zejména díky projektu Week of life (http://weekoflife.com), kam přispívám. V rámci tohoto projektu jsem nafotila nepřetržitě 1 rok svého života (každý den 9 fotografií) plus ještě dalších asi 30 nesouvislých týdnů. V každém dni, který jsem strávila aspoň částečně doma, je jeden pohled z okna - http://weekoflife.com/cz/page/myslenka/userweeks.aspx

Souboru "Baarovka" předcházely pohledy z okna z jiného bytu v Českých Budějovicích,
kde jsem bydlela v 1. patře v roce 2002. Soubor byl pořízený na černobílý kinofilm.
V letech 2004-2008 jsem fotografovala pohled na Dlouhý most skrz stromy z okna bytu na nábřeží. Foceno na barevný kinofilm.